Ar-Ge

Sensör Tabanlı Akıllı Raf Sistemi

Sensör Tabanlı Akıllı Raf Sistemi


Akıllı raf sistemi, birlikte çalışan ve birbirine entegre depolama teknolojilerinin sonucu ortaya çıkan akıllı depo sistemlerinin bir bileşenidir. Stokların otomatik olarak tanımlanması, listelenmesi, stoğun değişmesi ve düzenlenmesi arzu edilen bir teknoloji ekosistemidir. En iyi depo sistemi, tedarikçilerden depoya aktarılan malzemelerin neredeyse tüm işlemlerinin minimum hatalarla otomatik hale getiren sistemdir. Tüm bu adımların sağlıklı ve insan kaynaklı hatalara maruz kalmadan oluşturulması için akıllı bir raf sistemi önerilmiştir.

Malzemelerin alınması, depo kontrolü, depo ve malzeme seviyeleri , periyodik sayımlar ve kontroller için malzemenin depoda geçirdiği her anın ayrı ayrı kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu süreçler hem uzun işlem yükü hem de çalışan maliyetini beraberinde getirmektedir.

Akıllı raf sistemi ile teknoloji odaklı bir çözüm üreterek daha az iş gücü ile daha efektif bir sonuçlar elde etme hedeflenmektedir. Raflarda bulunan hassas sensörler sayesinde üzerinde bulunan ürünlerin adeti ve ağırlığı kolaylıkla tespit edilip takip edilebilecek, raf üzerinde herhangi bir hareket olması durumunda geliştirilen mobil uygulama ile anlık giriş-çıkış takibi yapılabilecektir.